روانشناسی, فرزند پروری, کودکان و نوجوانان

تکلیف مدرسه

اغلب بچه ها از انجام تکالیف مدرسه ناراضی هستند.عکس العمل والدین نسبت به بچه ها برای انجام تکالیف معمولاً نادرست هست.والدین گاهی تمام وقت خود را درگیر تکالیف بچه ها می کنند.به شکلی که انگار جزء وظایفشان است و گاهی به سرزنش کردن مدام آنها می پردازند.

پبشنهادات

1.وظیفه بودن تکالیف مدرسه ؛باید با بچه ها به شکلی رفتار کرد که بفهمند که همانطور که والدین وظایفی دارند و در قبال آنها مسئول هستند و بدون اعتراض و شکایت های مکرر آنها را انجام می دهند،انجام تکالیف هم وظیفه بچه هاست و باید در انجام آنها در حد توان بکوشند و مسئولیت آن را تمام و کمال بپذیرند.

2.ایجاد فضای مناسب؛گاهی اوقات فضای انجام تکالیف برای بچه ها به دلایلی مناسب نیست و آنها قادر به تمرکز نیستند.بهتر است با مشورت با آنها فضای مناسبی برای آنها ایجاد کنید و لوازم مورد نیاز آنها را فراهم کرده و برای او تغذیه مناسبی هم فراهم کنید تا در بهترین حالت به کارهای خود بپردازد.

3.همراهی با بچه ها؛برای انجام برخی کارها مثل مطالعه یا کارهای نشستنی با بچه ها همراه شوید کنار آنها بنشینید. حضور والدین و کار کردن کنار آنها معمولاً آنها را هم ترغیب به انجام بهتر تکالیف می کند.سعی کنید اغلب تمرکزتان روی کار خودتان باشد و گاهی به او توجه کرده و به سوالاتش پاسخ دهید.

4.آگاهی از وضعیت درسی؛داشتن ارتباط با مدرسه و معلم برای آگاهی از وضعیت بچه ها بسیار مهم است.چراکه دلیل خیلی از کم کاری های بچه ها در انجام تکالیف در خانه مربوط به مشکلاتی می شود که در مدرسه وجود دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *